MSK-nın nümayəndə heyəti TDT-yə üzv ölkələrin ali seçki qurumlarının Məşvərət Platformasının təsisində iştirak edəcək
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qazaxıstan Respublikasının Türküstan şəhərinə səfər edib.
Qazaxıstan Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Nurlan Abdirovun dəvətinə əsasən reallaşdırılan səfər çərçivəsində Azərbaycan Mərkəzi Seçki Komissiyasının nümayəndə heyəti öncə Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin ali seçki qurumlarının Məşvərət Platformasının təsis sənədinin imzalanması mərasimində iştirak edəcək. Sözügedən sənəd Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin seçki idarəetmə orqanları arasında münasibətlərin daha da intensivləşdirilməsi və təcrübə mübadiləsinin aparılması istiqamətində qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın genişləndirilməsinə imkan yaradacaq.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının nümayəndə heyəti Qazaxıstana səfər zamanı, həmçinin “Türk Dünyası: Ənənələr, Təcrübə və Seçki Sistemlərinin İnkişafı üçün Perspektivlər” mövsuzunda beynəlxalq konfransda da iştirak edəcək.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının nümayəndə heyətinin tərkibinə Komissiya sədrinin müavini Rövzət Qasımov və Katibliyin rəhbərinin müavini Həsən Kazımzadə də daxildir.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin ali seçki orqanlarının rəhbərləri və digər rəsmi şəxslərlə görüşləri, qurumlararası əlaqələr və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında müzakirələrin aparılması da nəzərdə tutulur.

The delegation from the Central Election Commission (CEC) will participate in the establishment of the Advisory Platform of the supreme election bodies of the Turkic States Organization (TSO)
A delegation led by Mr. Mazahir Panahov, Chairman of the Central Election Commission (CEC) of the Republic of Azerbaijan left for the city of Turkustan in the Republic of Kazakhstan.
Within the frame of the trip basing on the invitation by Mr. Nurlan Abdirov, Chairman of Kazakhstan Central Election Commission, the CEC delegation of Azerbaijan will participate in the signing ceremony of the foundation document of the Advisory Platform of the Supreme Electoral Bodies of the member states of the Organization of Turkic States (OTS). The foregoing document is intended to foster deeper relations among the electoral management bodies of the OTS member states and to facilitate mutually beneficial cooperation through the exchange of experience.
During their visit to Kazakhstan, the delegation of the Central Election Commission will also participate in the international conference titled “Turkic World: Traditions, Experience and Prospects for the Development of Electoral Systems”.
The delegation includes Mr. Rovzat Gasimov, Deputy Chairman and Mr. Hasan Kazimzadeh, Deputy Head of the Secretariat of the Commission.
During their visit, the delegation is also planned to hold meetings with the heads of the supreme election bodies of the member states to the Organization of Turkic States (OTS), as well as with other officials and exchange views on inter-agency cooperation and other matters of mutual interest.