Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində vətəndaşların öz təşəbbüsü ilə prezidentliyə namizədliyinin irəli sürülməsi, seçicilərin təşəbbüs qruplarının yaradılması və onlar tərəfindən prezidentliyə namizədin irəli sürülməsi qaydaları haqqında
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində namizədlərin siyasi partiyalar və siyasi partiyaların blokları tərəfindən irəli sürülməsi qaydaları haqqında
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində imza toplamaq məqsədilə imza vərəqələrinin verilməsi
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri zamanı prezidentliyə namizədin müdafiəsi ücün seçici imzalarının toplanması, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyasına təqdim edilməsi və namizədin qeydə alınması qaydaları haqqında
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində namizədin irəli sürülməsinin təsdiq edilməsi və qeydə alınması üçün təqdim edilmiş sənədlərdə olan məlumatların düzgünlüyünün yoxlanılması
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində xüsusi seçki hesablarının açılması qaydaları haqqında
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində seçki fondlarına vəsaitin daxil olması, xərclənməsi uçotunun aparılması və hesabatı qaydaları haqqında
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçkilərinin hazırlanmasına və keçirilməsinə dövlət büdcəsindən ayrılan maliyyə vəsaitlərinin seçki komissiyaları arasında bölüşdürülməsi, göstərilən vəsaitlərdən təyinatı üzrə istifadəyə nəzarət edilməsi qaydaları haqqında
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində səsvermənin nəticələri haqqında məntəqə seçki komissiyası protokolunun doldurulması qaydasına dair
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində səsvermənin nəticələri haqqında dairə seçki komissiyası protokolunun doldurulması qaydasına dair
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində kütləvi informasiya vasitələri ilə seçkiqabağı təşviqatın aparılması qaydaları haqqında

on nominating candidacy on their own initiatives of citizens, the establishment of voters initiative groups and rules for candidate nomination by them during Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
on the rules for nomination of candidates by political parties and political party blocs in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
on issuance of signature sheets for the collection of signatures in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
on the rules for the collection of voter signatures in support of a candidate to presidency, their submission to Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan and registration of the candidate in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
for the approval of candidate nomination and checking the accuracy of the information included in the documents submitted for registration in the Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
on rules for opening specific election accounts in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
on the rules for receipt of monetary resources to election funds, conducting of records of expenses and reporting rules in the President Elections of the Republic of Azerbaijan
on the rules for the distribution of financial funds allocated by the state budget among election commissions for the preparation and conduct of Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan, control on the usage of the funds on destination
On the rules for completing final protocol of Precinct Election Commission on the voting results during the Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
on the rule for completing protocol of the Constituency Election Commission on the voting results in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan
on the rules of conducting pre-election campaign in mass media in Presidential Elections of the Republic of Azerbaijan