Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının MÜRACİƏTİ
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 iyul 2005-ci il tarixli Sərəncamı ilə üçüncü çağırış Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilər bu il noyabrın 6-na təyin edilmişdir. Milliyətindən asılı olmayaraq, ölkəmizin seçki hüququna malik bütün vətəndaşları üçün Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 2-ci və 56-cı maddələrinə uyğun surətdə səsvermədə öz iradələrini azad ifadə etməkdən ötrü hər bir şərait yaradılmışdır. Bu münasibətlə, 122 saylı Xankəndi və 124 saylı Şuşa – Füzuli – Xocalı – Xocavənd seçki dairələrinin seçicilərinə Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının müraciətinə cavab olaraq, Azərbaycan Respublikasının bu ərazilərində yaşayan və seçkilərdə iştirak etmək istəyən erməni millətindən və digər millətlərdən olan Azərbaycan vətəndaşlarının müraciətləri daxil olur. Bununla bağlı Mərkəzi Seçki Komissiyası hazırda Dağlıq Qarabağ regionunda yaşayan ermənilərə və başqa millətlərdən olan bütün Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarına özlərinin Konstitusiya hüququndan istifadə edərək qarşıdakı seçkilər zamanı səsvermədə iştirak etməyə çağırır.
Deputatlığa namizədlər barədə məlumat almaq və səsvermə prosesində iştirak etmək üçün office@cec.gov.az elektron ünvanına, eləcə də 498-88-99və 493-48-69 (faks) nömrəli telefonlara müraciət etməyiniz xahiş olunur.
Əlavə məlumat almaq üçün Azərbaycan Respublikasının xaricdəki səfirliklərinə və digər nümayəndələrinə müraciət etmək olar.

Address to Azerbaijani citizens of Armenian origin living in the areas of the Republic of Azerbaijan under occupation
by Central Election Commission
By the Order of President of the Republic of Azerbaijan dated on July 4, 2005, third call Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan were appointed on November 6, 2005. Notwithstanding their nationality, every facility shall be formed for all citizens of our country having suffrage in order to express their will independently pursuant to Articles 2 and 56 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan. On this occasion, in response to the Address of Central Election Commission to the voters of the Khankendi Con.EC # 122 and Shusha-Fuzuli-Khojali-Khojavend Con.EC # 124, appeals are sent by Azerbaijani citizens of Armenian origin and of other origins living in these areas and wishing to participate in elections. In this aim, Central Election Commission calls Armenians living within the territory of Nagorno Karabakh and all citizens of the Republic of Azerbaijan of other origins to participate in the voting during the forthcoming elections by enjoying their constitutional rights.
For getting information about candidates to deputy and participating in the voting process, please contact with e-mail address – office@cec.gov.az, as well as phones – 498-88-99 and 493-48-69 (fax).
For further information, you can apply to the embassies abroad of the Republic of Azerbaijan and other representatives.