Səsvermə günü Mətbuat Şurası və Müstəqil Mətbuat Mərkəzi əlaqəli fəaliyyət göstərəcəklər
Oktyabrın 9-da keçiriləcək prezident seçkiləri ilə əlaqədar Mətbuat Şurası yerlərdə monitorinqi davam etdirir. Şuranın idarə heyətinin üzvləri səsvermə günü respublikanın rayon və şəhərlərində, ucqar məntəqələrdə belə monitorinq aparacaqlar.
Bu məlumatı Müstəqil Mətbuat Mərkəzinə Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov vermişdir.
Ə.Amaşov demişdir ki, Mətbuat Şurası jurnalistlərin peşə fəaliyyəti ilə bağlı üzləşə biləcəkləri problemləri dərhal həll etmək üçün müvafiq tədbirlə görəcəkdir.
"Bu işdə biz Müstəqil Mətbuat mərkəzinin də fəaliyyətindən bəhrələnmək niyyətindəyik. Bunun üçün də Mətbuat Şurası Müstəqil Mətbuat Mərkəzi ilə sıx əməkdaşlıq edəcəkdir” deyən Ə.Amşov onu da bildirmişdir ki, səsvermə günü Mətbuat Şurasında "qaynar xətt” yaradılacaqdır.

Press Council and Independent Press Center to work together on voting day
The Press Council is continuing monitoring of the October 9 presidential elections on the ground. The members of the Council`s Board will be carrying out monitoring in the regions and cities of the country and remote polling stations on the election day, Chairman of the Press Council Aflatun Amashov said at the Independent Press Center.
Amashov noted that the Press Council would put respective measures in place to solve immediately the problems journalists may face in their professional activities.
Amashov pointed out that the Press Council is going to benefit from the activity of the Independent Press Center. Therefore, the Press Council and the Independent Press Center, according to him, will be working together.