Əvvəlcə MSK-nın katibi Natiq Məmmədov Demokratik Proseslərin Beynəlxalq Araşdırma Mərkəzi (DRBAM) ictimai birliyi tərəfindən təqdim edilən şəxslərin respublikanın bütün ərazisində müşahidə aparmaları məsələsi barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seşki Komissiyası həmin ictimai birlik tərəfindən təqdim olunan şəxslərin respublikanın bütün ərazisində müşahidə aparmalarına icazə verilməsi haqqında qərar qəbul etmişdir.
09 dekabr 2004 17:23
Sonra Komissiya sədrinin müavini Svetlana Qasımova və Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Yusif Bağirzadə bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər olunması təklifi ilə çıxış etmişlər. Mərkəzi Seçki Komissiyası 73 saylı Lənkəran şəhər, 94 saylı Bərdə kənd, 108 saylı Ağstafa və 110 saylı Zaqatala seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi haqqında qərar çıxarmışdır.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on December 9, 2004.
09 december 2004 17:23
Firstly, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the issue on the observation of the persons presented by the public union of International Investigation Center of Democratic Processes (IICDP) within the whole territory of the republic. CEC adopted decision on giving permission for the conduct of the observation by the persons presented by that public union within the whole territory of the republic.
Later, Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman and Mr. Yusif Baghirzade, CEC Commissioner reported on making amendments in the composition of some Con.ECs. CEC adopted decision on making amendments in the composition of Lankaran city Con.EC # 73, Barda village Con.EC # 94, Aghstafa Con.EC # 108 and Zagatala Con.EC 110.