Oktyabrın 11-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir
11 oktyabr 2005 17:01
Oktyabrın 11-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə məsələyə baxılmşdır. MSK 31 saylı Suraxanı ikinci, 32 saylı Suraxanı üçüncü, 68 saylı Cəlilabad kənd və 69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsini qərara almışdır.
Sonra Komissiyanın katibi Vidadi Mahmudov namizədi irəli sürülən subyektlər barədə seçki bülletenlərində göstərilməli olan bəzi məlumatlara dair məsələ haqqında məlumat vermişdir. MSK həmin məlumatların təsdiq edilməsi barədə qərar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov isə 2005-ci ilin 6 noyabrında keçiriləcək Milli Məclisə seçkilərdə kütləvi informasiya vasitələri nümayəndələrinin istifadə edəcəkləri lövhəciklərin formaları barədə məlumat vermişdir. Komissiya həmin lövhəcik formalarını təsdiq etmişdir.
MSK "Yeni Siyasət” siyasi partiyalar blokunun embleminin təsdiq olunması haqqında da qərar qəbul etmişdir.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on October 11, 2005.
11 october 2005 17:01
Firstly, the issue on making amendments in the composition of some Con.ECs. CEC decided to make amendments in the composition of Surakhani second Con.EC # 31, Surakhani third Con.EC # 32, Jalilabad village Con.EC # 68 and Jalilabad-Masalli-Bilasuvar Con.EC # 69.
Later, Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the issue on some information o be indicated in ballot papers on subjects nominated candidates. CEC adopted decision on the approval of this information.
Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the form of badges to be used by representatives of mass media in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan to be conducted on November 6, 2005. The Commission approved these badge forms.