2025-ci il fevralın 12-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2025-ci il fevralın 12-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib.
Əvvəlcə Komissiyanın 10 fevral tarixli iclasının protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2025-ci il yanvarın 29-da keçirilmiş bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Maraqlı subyektlərin də qatıldığı iclasda müraciətlərlə bağlı aparılan müzakirələr zamanı öncə ərizəçilərin özlərinin bilavasitə iştirakı ilə reallaşdırılan hərtərəfli, obyektiv və şəffaf araşdırma prosesi barədə ətraflı məlumat verilib. Qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada iclasa çıxarılan müraciətlərin geniş müzakirəsi nəticəsində Mərkəzi Seçki Komissiyası Seçki Məcəlləsinin tələblərinə uyğun müvafiq qərarlar qəbul edib.

The Central Election Commission (CEC) held the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on February 12, 2025.
Firstly, the session minute of the Commission dated February 10 was approved.
Later, during the session the appeals filed to CEC in regard with the Municipal elections held on January 29, 2025 were examined. During the session also attended by the interested subjects, detailed information was provided about the comprehensive, fair and transparent investigation process conducted with the direct participation of the applicants regarding the appeals. Relevant decisions were adopted regarding the appeals put into the session agenda within the timeframe and manner as defined in the election legislation upon the discussion with the participation of the applicants and interested subjects.