2024-cü il avqustun 5-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il avqustun 5-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 3 avqust 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərdə beynəlxalq müşahidə missiyası təmsilçilərinin və maraqlı subyektin özünün də bilavasitə iştirakı ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətə baxılıb. Komissiya üzvlərinin geniş müzakirəsindən sonra müraciətin təmin olunmasına və namizədliyin imtinası ilə bağlı müvafiq dairə seçki komissiyasının qərarının ləğv edilərək, şəxsin Milli Məclisə seçkilərdə namizədliyinin qeydə alınmasına qərar verilib.
Media mənsubları tərəfindən operativ şəkildə işıqlandırılan iclasda, həmçinin Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar ardıcıl, sistemli və intensiv davam edən ümumrespublika miqyaslı maarifləndirmə tədbirləri barədə ətraflı məlumat verilib, proseslərin gedişinə dair statistik göstəricilər diqqətə çatdırılıb və cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on August 5, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on August 5, 2024. Firstly, the Commission’s session minutes dated 3 August, 2024 were approved.
Later, the appeal entered the Central Election Commission regarding the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on September 1, 2024 with the direct participation of the representatives of international observation missions and the interested subject were also reviewed. Following broad discussion by the Commission members, it was decided to implement the appeal, to annul the relevant Con.EC decision on the refusal from registering the candidate and to register that person for the Elections to the Milli Majlis.
It was informed on large-scale educational activities carried out in subsequent, systematic and intensive way and statistic data on the development of the processes, therewith, current issues were also considered at the session broadcasted efficiently by the media outlets.