2024-cü il avqustun 3-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il avqustun 3-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 1 avqust 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Bildirilib ki, daxil olan müraciətlər vətəndaşların seçki hüquqlarının daha səmərəli təmin olunması üçün qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada hərtərəfli və obyektiv araşdırıldıqdan sonra operativ şəkildə iclasa çıxarılıb. Beynəlxalq müşahidə missiyası təmsilçilərinin, media subyektləri nümayəndələrinin, eləcə də maraqlı subyektlərin bilavasitə iştirakı ilə keçirilən iclasda müraciətlər geniş müzakirə edilib və müvafiq qərarlar qəbul olunub.
İclasın sonunda qarşıdan gələn Milli Məclisə seçkilərlə bağlı müxtəlif məsələlər diqqətə çatdırılıb, namizədlərin irəli sürülməsi, qeydə alınması və müşahidəçilərin akkreditasiyasına dair statistik göstəricilər elan olunub, həmçinin cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on August 3, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on August 3, 2024. Firstly, the Commission’s session minutes dated 1 August, 2024 were approved.
Later, the appeals entered the Central Election Commission regarding the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on September 1, 2024 were also reviewed. It was informed that the received appeals were promptly brought to the meeting after thorough and objective investigation within the period and in the manner prescribed by the legislation in order to more efficiently ensure the electoral rights of citizens. The appeals entered the Central Election Commission regarding the forthcoming elections were reviewed and relevant decisions were adopted at the session attended by the representatives of international observation missions and media outlets.
At the end of the session, various issues were informed about in regard with the forthcoming Elections to the Milli Majlis, statistic data on the candidates’ nomination, registration and observers’ accreditation was announced, therewith, current issues were also considered.