Şirvanda Milli Məclisə seçkilərdə polisin xidməti fəaliyyətinə həsr olunan seminar-müşavirə keçirilib
Bu il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Milli Məclisə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasının Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) ilə birgə layihəsi çərçivəsində Şirvanda seminar-müşavirə keçirilib.
Milli Məclisə seçkilərdə polisin xidməti fəaliyyətinə həsr olunan seminar-müşavirə Şirvan Şəhər Gənclər Mərkəzində keçirilib. Tədbir Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Ramiz İbrahimov və Şirvan Şəhər Polis Şöbəsinin rəisi Füzuli Əhmədovun açılış nitqləri ilə başlayıb.
Seminar-müşavirədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının və Daxili İşlər Nazirliyinin nümayəndələri, region üzrə 25 seçki dairəsi dairə seçki komissiyalarının sədrləri, polis idarələri və şöbələrinin nümayəndələri iştirak ediblər. Tədbirdə Milli Məclisə seçkilərin hazırlanıb keçirilməsində, seçkiqabağı təşviqat dövründə, habelə səsvermə günü və ondan sonrakı proseslərdə polis əməkdaşlarının qanunvericiliklə müəyyənləşdirilmiş rol və vəzifələrindən danışılıb.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Tofiq Həsənov tədbirdə seçki subyektləri, onların hüquq və vəzifələri, seçki subyektlərinin fəaliyyətinə qanunsuz müdaxilənin yolverilməzliyi mövzusunda çıxış edib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Baş İctimai Təhlükəsizlik İdarəsində idarə rəisi Sənan Əliyev seçki kampaniyası dövründə və seçkilərin keçirildiyi gün ictimai qaydanın təmin edilməsi ilə bağlı polis əməkdaşlarının hüquq və vəzifələri, seçkidən sonrakı dövrdə seçki bülletenlərinin, digər seçki sənədlərinin dairə və Mərkəzi Seçki Komissiyasına gətirilməsi zamanı təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi barədə məlumat verib.

Seminar conference dedicated to service activity of the police in the Elections to the Milli Majlis was held in Shirvan
In regard with the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan appointed to September 1, 2024, seminar conference was held in Shirvan within the joint project of the Central Election Commission (CEC) with the Ministry of Interior.
The seminar conference dedicated to service activity of the police in the Elections to the Milli Majlis was held at Shirvan city Center of Youth. The event started with the introductory speeches by Mr. Ramiz Ibrahimov, CEC Member and Mr. Fuzuli Ahmadov, Chief of Shirvan city Police Department.
The seminar conference was attended by the representatives of CEC and Ministry of Interior, as well as, chairmen of 25 Constituency Election Commissions (Con.ECs) on the region, representatives of police offices and departments. During the seminar it was informed about the rights and duties of the police determined in the legislation in the period of election campaign, as well as, on the voting day and in proceeding periods.
Mr. Tofig Hasanov, CEC Member presented on election stakeholders, their rights and duties and prevention of undue intervention in the activity of election stakeholders.
During the seminar conference Mr. Senan Aliyev, Chief of office at Public Security Office under the Ministry of Interior informed on the rights and duties of the police in ensuring public tranquility on the day of holding elections and in the period of election campaign, undertaking security measures during transfer of ballot papers and other electoral documents to Constituency Election Commissions and Central Election Commission in post-election period.