2024-cü il iyulun 24-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il iyulun 24-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 22 iyul 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi məsələsinə baxılıb. Mərkəzi Seçki Komissiyasının qərarı ilə 5 saylı Babək – Naxçıvan – Culfa və 68 saylı Sabirabad – Şirvan seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik olunub.
Daha sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Maraqlı subyektlərin də bilavasitə iştirakı ilə Komissiya üzvlərinin geniş müzakirəsi nəticəsində, vətəndaşların seçki hüquqlarının daha səmərəli və effektiv təmin olunması üçün hərtərəfli və obyektiv araşdırılan müraciətlərlə bağlı müvafiq qərarlar qəbul edilib.

Central Election Commission conducted the session on July 24, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the session chaired by Mr. Mazahir Panahov on July 24, 2024. Firstly, the Commission’s session minute dated 22 July, 2024 was approved.
Later, the issue on making amendments to the structures of some Constituency Election Commissions was considered. By the decision of CEC, the changes were made to the structures of some Constituency Election Commissions – Babek – Nakhchivan - Culfa Con.EC # 5, and Sabirabad – Shirvan Con.EC # 68.
Later, the appeals entered the Central Election Commission regarding the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on September 1, 2024 were also reviewed. As a result of extensive discussion of the members of the Commission with the direct participation of interested subjects, relevant decisions were made in regard the appeals investigated thoroughly and objectively for more efficient and effective provision of citizens ' electoral rights.