2024-cü il iyulun 12-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il iyulun 12-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə MSK-nın 9 iyul 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərdə Azad Vətən Partiyası, Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası, Yeni Zaman Partiyası, Haqq Ədalət Partiyası və Ağ Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə baxılıb. Sözügedən hər bir siyasi partiyanın MSK-ya müvafiq müraciəti barədə Komissiya üzvləri məlumatlandırılıb və siyasi partiyalar tərəfindən təqdim olunan şəxslərin səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alınmasına qərar verilib.
İclasda daha sonra bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilib.
Xarici qurum və media subyektlərinin nümayəndələrinin iştirak etdiyi iclasın sonunda, həmçinin cari məsələlərə də baxılıb.

Central Election Commission conducted the session on July 12, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the session chaired by Mr. Mazahir Panahov on July 12, 2024. Firstly, the Commission’s session minute dated 9 July, 2024 was approved.
Later, the issue on the registration of the authorized representatives of Free Motherland Party, National Revival Movement Party, New Time Party, Right and Justice Party and White Party in regard with the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, appointed to September 1, 2024 was also considered. The Commission members were informed on the applications of the political parties to CEC and the persons presented by the above-mentioned parties were decided to be registered as authorized representatives.
Furthermore, the compositions of some Con.ECs were also amended at the session.
During the session attended by the representatives of foreign organization and media outlets current issues were also discussed.