2024-cü il iyulun 6-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il iyulun 6-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə MSK-nın 29 iyun və 2 iyul 2024-cü il tarixli iclas protokolları təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərdə Yeni Azərbaycan Partiyası, Azərbaycan Ümid Partiyası, Böyük Quruluş Partiyası, Demokratik İslahatlar Partiyası, “Ana Vətən” Partiyası, Müsavat Partiyası və Klassik Xalq Cəbhəsi Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə baxılıb. Komissiya üzvlərinə hər bir siyasi partiyanın MSK-ya müvafiq müraciəti barədə ayrı-ayrılıqda məlumat verilib və sözügedən siyasi partiyalar tərəfindən təqdim olunan şəxslərin səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alınması qərara alınıb.
İclasda daha sonra bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilib, həmçinin cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the session on July 6, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the session chaired by Mr. Mazahir Panahov on July 6, 2024.
Firstly, the Commission’s session minutes dated 29 June and 2 July, 2024 were approved. Later, the issue on the registration of the authorized representatives of the New Azerbaijan Party, Azerbaijan Hope Party, Great Creation Party, Democratic Reforms Party, Motherland Party, Musavat Party and Classic Popular Front Party in regard with the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, appointed to September 1, 2024 was also considered. The Commission members were informed on the relevant appeal by each of the political parties to CEC and the Commission decided to register the persons presented by the political parties as authorized representatives.
During the session the structures of some Constituency Election Commissions were made changes and current issues were also discussed.