06 avgust 2016 12:33
2016-ci il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) kütləvi informasiya vasitələrində referendumqabağı təşviqat aparmaq məqsədilə üzvlərinin sayı 40 min və daha çox olan referendum üzrə təşviqat qruplarına referenduma çıxarılan məsələlərin lehinə və əleyhinə təşviqat aparmaqdan ötrü aşağıda göstərilən kütləvi informasiya vasitələrində ödənişsiz efir vaxtı və dərc üçün yer ayrılacaq:
Yuxarıda göstərilən qurumlar, o cümlədən digər teleradio verilişləri təşkilatları və dövri nəşrlərin redaksiyaları
referendumqabağı təşviqat üçün ödənişli efir vaxtı və yaxud dərc üçün yer ayrılmasının mümkünlüyünə dair qərar qəbul etdikdə, bu barədə Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyasına müvafiq bildirişlər göndərməli, efir vaxtının verilməsinə və dərc üçün yerin ayrılmasına görə ödənişin əsasları, şərtləri və məbləği barəsində məlumatları referendumun təyin edilməsi haqqında qərarın rəsmi dərc olunmasından sonra ən geci 30 gün keçənədək dərc etməlidirlər.

06 august 2016 12:33
Regarding the pre-referendum campaign in mass media during nationwide voting (referendum) appointed to September 26, 2016, the referendum campaign groups, the number of whose members is 40 thousand and more will be allocated free airtime and space for publication in mass media to campaign for and against the issues put in the referendum:
Publiv TV and Radio broadcasting company;
"Khalg” ("People”) newspaper;
"Bakinsky rabochiy” newspaper.
In the case the foregoing bodies, as well as other TV and radio broadcasting companies and periodical editorials make a decision on the allocation of payable airtime or space for publication with the aim of pre-referendum campaign, they shall send relevant notifications on this to the Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan, thereby publishing the information on the grounds, terms and amount of the airtime and space at latest 30 days after the official publication of the decision on the appointment of referendum.