Referendum üzrə təşviqat qruplarının yaradılması məqsədilə referendum üzrə təşəbbüs qruplarının formalaşdırılması haqqında
Referendum üzrə təşviqat qrupunun yaradılması məqsədilə seçici imzalarının toplanması üçün imza vərəqələrinin verilməsi qaydaları
Referendum üzrə təşviqat qrupunun qeydə alınması üçün seçici imzalarının toplanması və müvafiq sənədlərin seçki komissiyasına təqdim edilməsi qaydaları haqqında
Referendumun hazırlanmasına və keçirilməsinə dövlət büdcəsindən ayrılan maliyyə vəsaitlərinin seçki (referendum) komissiyaları arasında bölüşdürülməsi, göstərilən vəsaitlərdən təyinatı üzrə istifadəyə nəzarət edilməsi qaydaları haqqında
Referendum üzrə təşviqat qruplarının xüsusi hesablarının açılması qaydaları haqqında
Referendum üzrə təşviqat qruplarının referendum üzrə maliyyə fondlarına vəsaitin daxil olması, xərclənməsi uçotunun aparılması və hesabatı qaydaları haqqında
Kütləvi informasiya vasitələri ilə referendumqabağı təşviqatın aparılması qaydaları haqqında
Qeydə alınmış (alınmamış) referendum üzrə təşviqat qruplarının aldıqları pul vəsaitlərinin geri qaytarılması qaydaları haqqında
Referendumda səsvermənin nəticələri haqqında məntəqə seçki (referendum) komissiyasının yekun protokolunun doldurulması qaydasına dair
Referendumda səsvermənin nəticələri haqqında dairə seçki (referendum) komissiyasının yekun protokolunun doldurulması qaydasına dair

on the formation of referendum initiative groups to establish referendum campaign groups
on providence with signature sheets for the collection of signatures to establish referendum campaign groups
Decision 31/141-2
on rules for collecting voters' signatures for the registration of referendum campaign groups and submitting relevant documents to the election commission
Decision 10/38
on the rules for the distribution of financial allowances allocated by the state budget among election (referendum) commissions for the preparation and conduct of referendum and control on the usage of the funds on determination
Decision 2/8
on rules for opening specific election accounts of campaign groups on referendum
Decision 10/40
on the rules for receipt of monetary resources to financial funds on referendum of referendum campaign groups, conducting of records of expenses and accounting rules
on procedures of conducting pre-referendum campaign in mass media
on the rules for returning of monetary funds received by the registered (not registered) referendum campaign groups
Decision 31/141-7
on the rules for completing final protocol of Precinct Election Commission on the voting results during the Referendum of the Republic of Azerbaijan
Decision 2/9-1
on the rule for completing final protocol of the Constituency Election (Referendum) Commission on the voting results in referendum