.: Nəşrlər, bülletenlər
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2022-ci il martın 17-dəMərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirildi.
Əvvəlcə Komissiyanın 3 sentyabr 2021-ci il tarixli iclasının protokolu təsdiq olundu. Sonra VI çağırış Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı Şahin Kamil oğlu Seyidzadənin deputat səlahiyyətlərinə xitam verilməsi məsələsinə baxıldı. Bildirildi ki, Milli Məclisin deputatı Şahin Seyidzadə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə "İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri təyin edildiyinə görə Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının və Seçki Məcəlləsinin tələblərinə əsasən deputat səlahiyyətlərinə xitam verilməlidir. Mərkəzi Seçki Komissiyası qeyd olunan əsasları nəzərə alıb, qanunvericiliyə uyğun olaraq Şahin Seyidzadənin deputat səlahiyyətlərinə xitam verilməsi barədə qərar qəbul etdi.
Daha sonra "Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının qanunvericilik təşəbbüsü hüququndan istifadə etməsi qaydası haqqında” Qanunda nəzərdə tutulmuş sənəd nümunələrinin təsdiq olunması və Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən təsdiq edilmiş "Seçki məntəqələrində veb-kameraların quraşdırılması və istifadəsinə dair Qaydalar”da dəyişiklik edilməsi məsələsinə baxıldı. Komissiya üzvlərinin müzakirəsindən sonra "Normativ hüquqi aktlar haqqında” Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Qanununun və Seçki Məcəlləsinin tələbləri əsas götürülərək, sözügedən sənəd nümunələri təsdiq edildi və müvafiq normativ xarakterli akt son dövrlərdə qanunvericilikdə edilmiş dəyişikliklərə uyğunlaşdırıldı.
İclasda, həmçinin bir sıra seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişliklər edildi.

The Central Election Commission conducted a session chaired by Mr. Mazahir Panahov on March 17, 2022.
Firstly, the session minute of the Commission, dated 3 September, 2021 was approved. Later, the issue on the termination of the deputy authorities of Shahin Kamil Seyidzadeh, deputy of the VI call Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan was considered. It was informed that due to the appointment of Shahin Seyidzadeh, deputy of the Milli Majlis as a chairman of Icherisheher State Historical-Architectural Reserve, his deputy authorities shall be terminated as in comply with the Constitution and Election Code of the Republic of Azerbaijan. Considering the above-mentioned, the Central Election Commission adopted a decision on the termination of the deputy authorities of Shahin Seyidzadeh as implied in the legislation.
Furthermore, the issue on the approval of the document samples considered by the Law "on the exercise of the right to legislative initiative by citizenship of the Republic of Azerbaijan” and making amendments to the "Rules for installation and application of webcams in polling stations”, approved by the Central Election Commission was considered. Basing on the Constitutional Law of the Republic of Azerbaijan "On legal normative acts” and the requirements of the Election Code, the foregoing document samples were approved following the discussion of the Commission members and the relevant legal normative act was adjusted to the amendments made recently to the legislation.
Meanwhile, the structures of some Constituency Election Commissions were made amendments at the session.